& KRONIKA WYDARZEŃ KLUBOWYCH MUKS "PRAGA WARSZAWA"

 

1-12 sierpnia 2007 OBÓZ SZKOLENIOWY JUIOREK MŁODSZYCH W SIELPI

W tych dniach odbył się obóz w Sielpi. Zaczynałyśmy dzień śniadaniem. Po śniadaniu miałyśmy pierwszy trening, czasem jak była ładna pogoda to chodziłyśmy na jezioro. Drugi trening poobiedni odbywał się na stadionie "Neptun", do którego dojeżdżałyśmy do Końskich. 8 sierpnia drużyna MUKS Pragi Warszawa i Korony Kielce rozegrały spotkanie sparingowe. Dziewczyny z Pragi pokonały starsze dziewczyny z Kielc 6:3. Dzień po meczu sparingowym ,zawodniczki z Pragi rozegrały drugie spotkanie z chłopcami z Końskich. Mecz rozgrywany w upalnych warunkach zakończył się wynikiem 4:0 dla Pragi. Po spotkaniu juniorek młodszych, dziewczynki z roczników '95 i młodsze rozegrał mecz z chłopcami. Dziewczyny dzielnie walczyły przegrywając po pierwszej połowie 0:2. Zdołały wyrównać i o wszystkim zadecydowały rzuty karne. Zarówno dziewczyny i chłopcy strzelali celnie do czasu, kiedy bramkarka Pragi nie wzięła się do roboty. Rzuty karne wyłoniły zwycięzcę. Były to Prażanki. Po wyczerpujących meczach pojechałyśmy do domu. Pomimo tego, że sprawiłyśmy wiele kłopotów i nieprzyjemnych spraw, obóz był udany i wyczerpujący.

Agnieszka Szybińska "SZYBA"
 

 

19 - 29 lipca 2007 OBÓZ SZKOLENIOWY W JABŁONOWCU.

Obóz szkoleniowy seniorek odbył się w Jabłonowu. Odbywały się dwa treningi dziennie - pierwszy przed południem, zaś drugi po obiedzie. Ranne zajęcia opierały się na bieganiu, rozciąganiu i pracowaniu nad siłą. Popołudniu pracowałyśmy nad techniką i zgraniem. Treningi były bardzo ciężkie i wyczerpujące. W wolnych chwilach grałyśmy w siatkówkę na piasku oraz kąpałyśmy się w pobliskim jeziorku. 26 lipca odbył się sparing z Reprezentacją Polski Kobiet do lat 16. Po pierwszej połowie kadrowiczki prowadziły aż 1:4, ale w drugiej części poprawiłyśmy grę i odniosłyśmy cenne zwycięstwo 5:4. Chociaż był to tylko sparing to zwycięstwo z Reprezentacją Polski bardzo nas cieszy. Włożyłyśmy w te przygotowania ogromną ilość sił i zaangażowania. Miejmy nadzieję, że nasz trud przyniesie nam w końcu upragniony awans do Ekstraligi.

Klaudia Grodzka "GROSZKA"
 

 

8 - 14 lipca 2007 FINAŁ MISTRZOSTW POLSKI U-16 W KOSZALINIE.

Turniej XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbył się w Koszalinie. Z całej Polski przyjechało osiem najlepszych drużyn, aby walczyć o najwyższy stopień podium. Rywalizacja była bardzo zacięta, wszystkie drużyny nie dawały za wygraną. W pierwszym dniu Olimpiady odbyły się mecze grupowe. W grupie A były następujące drużyny: KKPK Medyk Konin Czarni Sosnowiec Ostrowia Ostrówek KS Michałowo Zaś w grupie B: MUKS Praga Warszawa Victoria SP2 Sianów Bronowianka Kraków Tomaszów Mazowiecki W pierwszym dniu zmagań mecze zakończyły się wynikami: KKPK Medyk Konin 2 - 0 Ostrowia Ostrówek ,MUKS Praga Warszawa 3 - 0 Bronowianka Kraków ,KS Michałowo 1 - 0 Czarni Sosnowiec , Victoria SP2 Sianów 2 - 0 Tomaszów Mazowiecki. W drugim dniu Praga Warszawa oraz Medyk Konin wywalczyły sobie awans do półfinałów Olimpiady. Natomiast trzeciego dnia drużyny Sianowa i Bronowianki walczyły o wyjście z drugiego miejsca do półfinałów. Jednak Bronowianka Kraków okazała się lepsza od Sianowa i w ten sposób miała szansę zdobyć najwyższe podium. Z grupy A zakwalifikowała się do dalszej gry, zaś w drugiej grupie KS Michałowo. Nastąpił dzień przerwy, W którym zawodniczki leczyły kontuzje. Drużyny, które awansowały do półfinału koncentrowały się przed ciężkimi meczami. W półfinale zmierzyła się Praga Warszawa i KS Michałowo. Mecz zakończył się wynikiem 7:0 oraz Konin z Bronowianką 1:0. Do finału Mistrzostw Polski U-16 weszły MUKS Praga Warszawa i KKPK Medyk Konin. Mecz był wyrównany i rozegrany w sprzyjających warunkach. Jednak okazało się , że drużyna Pragi Warszawa była lepsza. Prażanki cieszyły się ze zwycięstwa , które zdobyły poprzez strzelenie we wszystkich meczach 19-stu bramek. Zostałyśmy Mistrzyniami Polski 2007. W czasie zakończenia XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wyróżniono najlepszą bramkarkę - Katarzynę Jandzio z Pragi, najlepszą zawodniczkę turnieju - Sylwię Gorbacewicz z KS Michałowo. Najlepszą strzelczynią turnieju została Sandra Sałata KKPK Medyk Konin, która zdobyła 7 bramek.

Magdalena Płachecka "SMOCZEK"
 

 

23 czerwca 2007 PÓŁFINAŁOWY TURNIEJ DO MP U-16 W WARSZAWIE

W tym dniu na stadionie X-lecia odbył się turniej półfinałowy do MP U-16 , w którym brały udział 4 drużyny: MUKS Praga Warszawa, Zamłynie Radom, Hetman Zamość, KS Michałowo. Na starcie okazało się, iż drużyna z Zamościa nie posiadała wszystkich odpowiednich dokumentów, dlatego mecze rozgrywane przez ten zespół były tylko meczami towarzyskimi. W pierwszym meczu miałyśmy zapewnioną wygraną, gdyż Hetman Zamość z konieczności oddał mecz walkowerem. Jednak mimo wiadomego zwycięstwa pokazałyśmy, kto rządzi na boisku i bezkompromisowo pokonałyśmy je 6:0. W tym meczu naszym atutem była skuteczność wykończenia akcji , których miałyśmy, co niemiara. Dziewczyny z Zamościa mogły się tylko przyglądać naszym składnym akcjom, dlatego też zwycięstwo Pragi było wysokie. W drugim meczu z Zamłyniem Radom mecz wyglądał trochę inaczej. Radom zawiesił wyżej poprzeczkę od Hetmana. Do przerwy prowadziłyśmy 1:0 po bramce strzelonej przez Patrycję Kowalską. Mecz był zacięty, ale przewaga Pragi rosła, aż w końcu udało się zdobyć bramkę. Gola na 2:0 strzeliła Małgorzata Lesińska i mecz zakończył się właśnie takim wynikiem. Ostatnim meczem dziewcząt z Pragi był pojedynek z KS Michałowo, drużyną, która przegrała z Radomiem 1:0. Dziewczęta z Michałowa , aby marzyć o awansie musiały wygrać. Mecz zaczął się nieźle dla zawodniczek Pragi, ale bramkę dopiero udało się strzelić pod koniec pierwszej połowy. Po pięknym dośrodkowaniu Klaudii Grodzkiej gola z woleja zdobyła Małgorzata Lesińska. Była to tak zwana bramka do szatni. Druga połowa już wyglądała zupełnie inaczej. Drużyna Michałowa postawiła wszystko na jedną kartę i po dwóch akcjach Prażanki przegrywały 1:2. Bramki dla Michałowa strzeliły Katarzyna Ilczuk i Sylwia Gorbacewicz. Niestety dziewczynom z Pragi nie udało się nawet doprowadzić do remisu i przegrałyśmy 1:2. Pod koniec turnieju na pierwszym miejscu uplasowałyśmy się my MUKS Praga Warszawa, na drugim KS Michałowo, na trzecim Zamłynie Radom i na czwartym Hetman Zamość. Dwie pierwsze drużyny pojadą na MP U-16.

Małgorzata Lesińska "SIWA"
 

 

1 - 8 maja 2007 obóz przygotowawczy do OOM Kolbuszowa

Przez 7 dni przebywałyśmy na obozie przygotowawczym do OOM w Kolbuszowej. Jak przystało na zgrupowanie sportowe odbywały się dwa treningi dziennie. Boisko znajdowało się tuż przy hotelu -było to dla nas bardzo wygodne. Wszystkie zawodniczki trenowały z ambicją i poświęceniem, wiedziały,że przed nimi bardzo ważne rozgrywki. Na każdym treningu pojawiały się nowe elementy, które miały za zadanie kształtować naszą grę taktyczną. Na początku były pewne trudności, lecz w rezultacie odniosło to w praktyce sukcesy. W połowie obozu rozegrałyśmy sparing z Kolbuszową. Nasz skład nie był pełny z pewnych przyczyn, ale nie niosło nam to żadnych trudności -odniosłyśmy pewne zwycięstwo 7:0. W czasie wolnym od zmagań fizycznych miałyśmy ręce pełne różnych i bardzo ciekawych zajęć, które planowałyśmy same. Następnym wyzwaniem był turniej, w którym uczestniczyły szkolne drużyny chłopców. Ich umiejętności nie dorównywały naszym, lecz fizycznie nas zdominowali. Wyniki nie znaczyły tak wiele, jak nasza gra. Dzień przed końcem zgrupowania opuściły nas cztery zawodniczki, które następnego dnia grały mecz ligowy. Wyjazd należy zaliczyć do udanych, a także zwrócić uwagę na to, iż przyniósł końcowy efekt, na który wszyscy oczekiwali.

Agnieszka Domańska "ROGAL"

i Klaudia Grodzka "GROSZKA"

 

 

10 kwietnia 2007 Mistrzostwa Mazowsza U-16 eliminacje OOM Otwock

W Otwocku odbyły się Mistrzostwa Mazowsza U-16 i eliminacje OOM. Zmierzyły się ze sobą trzy drużyny: MUKS Praga Warszawa, Zamłynie Radom, GOSIR Piaseczno. W pierwszym meczu Praga podejmowała dziewczyny z Radomia. Prażanki wyszły na boisko bardzo skoncentrowane. Chciały zdobyć jak najszybciej bramkę, aby mieć kontrolę nad meczem, aż w końcu się udało. Bramkę na 1:0 dla Pragi z rzutu wolnego strzeliła Małgorzata Lesińska. Parę minut później po pięknej akcji całego zespołu bramkę strzeliła Klaudia Grodzka. Mecz się uspokoił do chwili, gdy Radom zdołał strzelić gola. Tak zwaną kropkę nad "i" postawiła Aleksandra Ogonowska po bardzo ładnym strzale zza pola karnego Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 3:1. W drugim meczu Praga spotkała się z GOSIR Piaseczno. Od początku meczu dziewczyny z Warszawy miały wielką przewagę ukoronowując ją pięcioma bramkami: 3 Małgorzata Lesińska, 1 Aleksandra Ogonowska, 1 Klaudia Grodzka. Dziewczyny z Piaseczna nie miały nic do powiedzenia. W całym meczu udało im się oddać jeden strzał na bramkę warszawskiej Pragi. Mecz zakończył się wysokim i w pełni zasłużonym zwycięstwem Prażanek. W ostatnim meczu tego turnieju zmierzyły się dwie drużyny GOSIR Piaseczno oraz Zamłynie Radom. Było to spotkanie, w którym lekko przeważała drużyna z Radomia, ale mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Pierwsze miejsce z Mistrzostwach Mazowsza U-16 zajęła drużyna MUKS Praga Warszawa, drugie miejsce Zamłynie Radom, trzecie GOSIR Piaseczno.

Małgorzata Lesińska "SIWA"
 

 

9-10 marca 2007 Halowy Turniej Wiosenny Warszawa

W tych dniach odbył się Wiosenny Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt w Warszawie. Pierwszego dnia turniej poświęcony był rocznikowi '94 i młodsze. Po zaciętych walkach w grupach do finału doszły MUKS Praga Warszawa oraz Victoria SP2 Sianów. Mecz zakończył się wynikiem 8:4. W ten sposób Praga znalazła się na najwyższym stopniu podium. Drugie miejsce zajęła Victoria SP2 Sianów, natomiast trzecie Radzyń Podlaski. Drugiego dnia o zwycięstwo w turnieju walczyły juniorki młodsze, czyli rocznik '91. Mecze były wyrównane i bardzo ciężkie dla wszystkich zespołów. Po niesamowitych emocjach i walce do finału dostały się drużyny MUKS Praga Warszawa i MUKS Dargfil Ceramika Paradyż Tomaszów Mazowiecki. Wynikiem 1:0 Praga zdobyła pierwsze miejsce w turnieju. Ostatnim akcentem było rozdanie nagród. Każda drużyna dostała puchary, a najlepszym wręczono medale i wyróżnienia.

Joanna Boruc "HIPCIO"
 

 

24 luty 2007 Finał Halowych Mistrzostw Mazowsza (Open) Piaseczno

Na hali GOSIR-u Piaseczno odbył się finał Halowych Mistrzostw Mazowsza w kategorii Open. W turnieju wzięło udział 12 drużyn, w tym dwie drużyny naszego klubu( seniorki i juniorki młodsze). Po zaskakującym przebiegu fazy grupowej drużyna juniorek młodszych, nie przegrywając żadnego meczu zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie. Zaś drużyna seniorek wygrywając dwa mecze i remisują dwa uplasowała się na drugiej pozycji w swojej grupie. Po rozgrywkach grupowych okazało się, że obie Pragi zmierzą się w meczu półfinałowym. Lepsze jednak okazały się nasze starsze koleżanki i to one miały możliwość zagrania w finale. Drugim meczem półfinałowym był mecz pomiędzy Zamłyniem Radom,a PKS-em Praga. W tym spotkaniu bezapelacyjnie lepsze okazały się dziewczyny z Radomia i to one zagrały z naszymi koleżankami z seniorskiej drużyny w finale. My zaś walczyłyśmy z PKS Pragą o trzecie miejsce. Po zaciętym spotkaniu mecz zakończył się wynikiem 1:1. Wynik nie był do końca rozstrzygnięty. O ostatecznej wygranej naszej juniorskiej drużyny zadecydował konkurs rzutów karnych. Mistrzem Mazowsza okazały się nasze starsze koleżanki. Na drugim miejscu uplasowały się dziewczyny z Radomia. My, juniorki młodsze zajęłyśmy trzecie miejsce. Najlepszą zawodniczką turnieju została ogłoszona zawodniczka Zamłynia Radom Beata Janicka. Królową strzelczyń zawodniczka GOSIR-u Piaseczno Anna Grudzińska. Najlepszą bramkarką została wytypowana bramkarka naszej drużyny seniorskiej Patrycja Mroczek.

 

Katarzyna Lewandowska "LEWA"
 

 

31 stycznia - 9 luty 2007 Obóz zimowy Murzasichle

Obóz zimowy w Murzasichle zaczął się 31 stycznia. Mieszkałyśmy w hotelu blisko stoku narciarskiego. Codziennie miałyśmy dwa treningi. Rano biegowy po śniegu, prowadzony przez starsze koleżanki "Szczura" i "Roślinę". Popołudniu jeździłyśmy na halę. Chodziłyśmy na stok i jeździłyśmy na nartach i snowboardzie, oczywiście z trenerem. Treningi były meczące i ciężkie. Było dużo śniegu. Między czasem był mecz półfinałowy w piłce ręcznej Polska - Dania, oczywiście kibicowałyśmy. Czasem jak byłyśmy niegrzeczne to biegałyśmy za karę na dworze. Obóz był udany, ciężki i zapracowany.

Agnieszka Szybińska "SZYBA"
 

 

13 - 14 stycznia 2007 IV Finał Halowych MP U-19 Racibórz

Dzień przed początkiem zmagań w Raciborzu stawiło się 8 najlepszych drużyn w Polsce w kategorii juniorek, aby rywalizować o tytuł mistrza kraju. Już od pierwszych minut meczu zawodniczki dawały z siebie wszystko, pozostawiając wiele zdrowia na boisku. Prażanki uległy w grupie tylko ekipie z Tomaszowa Mazowieckiego, więc awansowały z drugiego miejsca i w półfinale trafiły na Medyk Konin. Warszawianki nie były faworytem tego spotkania, ale wygrały z bardzo mocną drużyną z Wielkopolski 5:3 po zaciętym boju. W finale czekały zawodniczki z Tomaszowa Mazowieckiego. Prażanki broniły tytułu z poprzedniego roku. Po pierwszej połowie spotkania nastroje w naszej ekipie nie były najciekawsze - Praga przegrywała aż 0:3! W drugiej części spotkania role się odwróciły i to my najpierw doprowadziłyśmy do wyniku remisowego, aby ostatecznie wygrać 4:3! Najlepszą zawodniczką została uznana Natalia Chudzik z KKPK Medyk Konin, najwięcej bramek strzeliła Katarzyna Daleszczyk z MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki, zaś najlepiej broniła Katarzyna Gajda z Gola Częstochowa. Można też wspomnieć, że najlepszą z naszej drużyny została wybrana Patrycja Mroczek.

Aleksandra Mostowska "MOSTEK"
 

 

16 - 17 grudnia 2006 Halowy Turniej Mikołajkowy

W tym roku odbył się Halowy Turniej Mikołajkowy Piłki Nożnej Dziewcząt w różnych rocznikach. Te zawody odbyły się w Warszawie przy ul. Szanajcy. Zjechały się tu drużyny z całej Polski. Na samym początku udałyśmy się do szatni i przebrałyśmy się w stroje. Następnie weszłyśmy na halę i zaczęłyśmy się rozgrzewać przed pierwszym meczem. Na początek gra nie szła nam najlepiej, ale później, gdy doszłyśmy do tego, jak mamy grac, to padała bramka za bramką. Kibice dopingowali nam świetnie. Emocje rosły z każdym podaniem piłki. Nasze wyniki były niesamowite. Trener był z nas zadowolony. W połowie całego turnieju udałyśmy się na obiad, a w tym czasie mecze rozgrywały inne drużyny. Po skończonym obiedzie nasza walka zaczęła się od nowa. Wygrywałyśmy coraz wyższymi wynikami. Powiodło się nam bardzo dobrze -wygrałyśmy wszystkie mecze i zdobyłyśmy złoty medal. Tak właśnie zakończyłyśmy Turniej Mikołajkowy Piłki Nożnej Dziewcząt.

Daria Zagubień
 

 

7 - 11 październik 2006 Koleżanki z Niemiec w Polsce

Dnia 7 października pojechałyśmy na lotnisko Okęcie, by powitać koleżanki z zaprzyjaźnionej drużyny S.C. Mausauel Niddegen. Gdy dotarłyśmy na miejsce, z utęsknieniem czekałyśmy na Ich przylot. Niestety stawiły się z trzygodzinnym opóźnieniem. Bardzo się cieszyłyśmy, gdy Je ujrzałyśmy po półrocznym oczekiwaniu. Pomogłyśmy Im zanieść bagaże do naszego autokaru, po czym udałyśmy się na czterodniowy obóz do Jabłonowa. Celem obozu było bliższe zaprzyjaźnienie się dwóch drużyn innej narodowości, a także rywalizacja sportowa. Jak na każdym zgrupowaniu nie mogło obyć się bez chociażby lekkiego treningu. Lecz i tak sporo czasu miałyśmy na to, by pogłębiać nasze znajomości i przyjaźnie z niemieckimi koleżankami. Dnia 9 października przyjechał do nas zaprzyjaźniony klub GOSIR Piaseczno. Wspólnie rozegrałyśmy turniej, rozpoczęty meczem pomiędzy zespołami GOSIR Piaseczno, a S.C. Mausauel Niddegen. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:1. Następnie nasz zespół zmierzył się z przegraną drużyną z pierwszego spotkania. Po ciężkiej rywalizacji Praga zwyciężyła 3:1. Ostatni mecz rozegrał się pomiędzy S.C. Mausauel Niddegen, a MUKS Praga Warszawa. Spotkanie wygrała nasza drużyna wynikiem 4:0. I tak też znalazłyśmy się na najwyższym stopniu podium. Po zgrupowaniu nadszedł czas, aby powrócić do Warszawy.

Aleksandra Mostowska "MOSTEK"

i Aleksandra Ogonowska"OGON"
 

 

8 - 18 sierpnia 2006 obóz szkoleniowy juniorek młodszych w Sielpi

Był to niezapomniany obóz. Było to 11 znakomitych dni spędzonych z klubem. Treningi były ciężkie, ale był też czas na odpoczynek i zabawę. Pierwszy trening był rano, a drugi popołudniu. Po drugim treningu był czas wolny. W czasie wolnym chodziłyśmy na pyszne kręcone lody. Byłyśmy tam tak często, że właściciel specjalnie dla nas dawał niesamowite zniżki. Później wracałyśmy do ośrodka. Następnie wieczorem szłyśmy na plaże, gdzie odbywała się dyskoteka. Bawiłyśmy się tam świetnie. Ludzie siedzieli, a my tańczyłyśmy i w ten sposób zabawa się rozkręcała. Ludzie przyłączali do tańca. Ten obóz był naprawdę niesamowity. Bardzo dobra atmosfera, porozumienie z koleżankami i opiekunami. Byłoby naprawdę fajnie, gdyby takich obozów jak ten, było dużo więcej.

Patrycja Kowalska "BLONDI"
 

1 - 11 sierpnia 2006 obóz szkoleniowy seniorek i U-19 w Ustce

W tych dniach odbył się 10 dniowy obóz szkoleniowy w Ustce. Było to 10 upalnych dni. Odbywały się dwa treningi dziennie. Pierwszy jeszcze przed śniadaniem, natomiast drugi odbywał się w godzinach popołudniowych, gdzie upalna pogoda nam nie sprzyjała. Po treningu wracałyśmy do przytulnego domku, żeby szybko się umyć i udać na pyszny posiłek. Po obiedzie miałyśmy czas wolny i dziewczyny wychodziły na miasto. Codziennie byłyśmy na plaży. Kąpałyśmy się, opalałyśmy i grałyśmy w siatkówkę. Ten obóz był naprawdę udany i na długo pozostanie w mojej pamięci.

Patrycja Kowalska "BLONDI"

 

 

3 - 9 lipca 2006 FINAŁ XII OOM W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM

W dniu 02.07.2006r. osiem najlepszych drużyn wyłonionych w eliminacjach stawiły gotowość w podtomaszowskim miasteczku - Spała. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Grupa A: UKS Victoria SP2 Sianów, UKS Olimpijczyk Częstochowa, TKKF Stilon Gorzów Wielkopolski, UKS Zamłynie Radom. Grupa B: MUKS Praga Warszawa, KKS Czarni Sosnowiec, KKPK Medyk Konin, MUKS Dargfil Desperado Ceramika Paradyż Tomaszów Mazowiecki. Na otwarcie turnieju grałyśmy z Czarnymi Sosnowiec, miałyśmy nad nimi wielką przewagę, a mecz zakończył się wynikiem 4:2. W drugim meczu zmierzyłyśmy się z drużyną z Wielkopolski. Spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie i mecz zakończył się wynikiem 1:1. Bramki strzeliły Michalina Diakow i Małgorzata Lesińska. W ostatnim, decydującym meczu ległyśmy słabej drużynie gospodarzy. Po tym spotkaniu wszystkie schodziłyśmy z boiska ze łzami w oczach, bo wiedziałyśmy, że w tym momencie straciłyśmy szansę na medalowe miejsce. Klasyfikacja po rozgrywkach w grupie: Grupa A 1. Stilon, 2. Victoria, 3. Olimpijczyk, 4. Zamłynie Grupa B 1. Medyk, 2. Dargfil, 3. Praga, 4. Czarni Czwartek był dniem wolnym. Drużyny udały się na basen, a wieczorem zostało zorganizowane ognisko z muzyką. Później zespoły omawiały taktykę na zbliżające się mecze. W piątek drużyny, które wyszły z grupy rywalizowały o wejście do finału. Zawodniczki z Sianowa uległy drużynie z Konina, a Tomaszów Mazowiecki wygrał z Gorzowem Wielkopolskim. Ekipy z niższych miejsc w grupie rywalizowały o miejsca 5 - 8. My grałyśmy z Radomiem, a Olimpijczyk z Czarnymi. Z tych rozgrywek zwycięsko wyszła nasza drużyna i dziewczęta z Częstochowy. Wreszcie nadszedł wielki dzień, w którym miało się okazać, kto zajmie poszczególne miejsca. Itak w meczu o 7 miejsce Zamłynie wyszło zwycięsko w boju z Czarnymi. Nasza drużyna zdobyła 5 miejsce pokonując zespół z Częstochowy. Zawodniczki z małego miasteczka koło Koszalina w wielkim trudzie pokonały piłkarki z Lubelszczyzny. A w wielkim finale, po zaciętej walce górą nad gospodarzami okazały się zawodniczki z Konina. Na zakończeniu imprezy trenerzy wytypowali Weronikę Aszkiełowicz z Zamłynia Radom najlepszą zawodniczką turnieju, a miano najlepszej bramkarki otrzymała Ewelina Klimas z Olimpijczyka Częstochowa. Tytuł króla strzelców trafił do Natalii Pakulskiej z Medyka Konin. Za naszą i Radomia sprawą Mazowsze otrzymało pierwsze miejsce w klasyfikacji województw.

Katarzyna Jandzio "JANDZIORA"

 

 

24 czerwca - 2 lipca 2006 Obóz w Tomaszowie Mazowieckim.

Przez 9 dni przebywałyśmy na obozie przygotowawczym do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich. Zamieszkałyśmy w hotelu na stadionie zespołu "Lechii" Tomaszów Mazowiecki. Trenowałyśmy bacznie pod okiem trenera Marka Anglarta w wielkim upale dwa razy dziennie. W tym samym czasie na boisku obok trenowali zawodnicy GKS BOT Bełchatów, którzy w późniejszym czasie odnieśli wielki sukces w lidze, jak na tę drużynę. W wolnym czasie chodziłyśmy na miasto i znajdowałyśmy sobie zajęcia w mniejszych podgrupach. Żeby tradycji stało się zadość, jak na każdych przygotowaniach do OOM, jako starsze koleżanki z drużyny zorganizowałyśmy nowicjuszkom tego turnieju chrzest. Pomagały nam w tym panie opiekunki K.Domańska i M.Skórka. Impreza bardzo się udała, bo na zakończeniu wszyscy byli radośni i uśmiechnięci. Pod koniec obozu trener zorganizował nam testy sprawnościowe i omawiałyśmy taktykę na najbliższy turniej. Po tym obozie wszystkie miałyśmy nadzieję na miejsce medalowe i jak najlepszy wynik w tych zawodach. Było inaczej - 5 miejsce musiało nas zadowolić.

Katarzyna Jandzio "JANDZIORA"
 

 

14 - 15 stycznia 2006

Drużyna MUKS Praga Warszawa została Halowym Mistrzem Polski Juniorek Młodszych (do lat 16). W decydującym meczu turnieju finałowego rozegranego w Warszawie Praga pokonała MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki 5:2 (1:1). Trzecie miejsce wywalczyła Victoria Sianów po zwycięstwie nad Checzą Gdynia 7:3 (2:2). W turnieju wzięło udział osiem zespołów wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach. Tytułu broniły piłkarki Victorii Sianów. Mistrzostwa rozegrano po raz drugi. Najlepszą zawodniczką wybrano Annę Kulczak - UKS Olimpijczyk Częstochowa), najlepszą bramkarką została Małgorzata Chwastek (UKS Victoria SP 2 Sianów), najmłodszą zawodniczką była Katarzyna Goźlińska (UKS Victoria Sianów), a królową strzelczyń Katarzyna Daleszczyk (MUKS Dargfil) - 13 goli. Puchar Fair Play przypadł drużynie LZS Tęcza Kietrz Kozłówki. 
 

Kolejność końcowa II HMP  
 
1. MUKS PRAGA WARSZAWA   
2. MUKS DARGFIL CERAMIKA PARADYŻ    
3. UKS VICTORIA  SP 2 SIANÓW    
4. TKKF  CHECZ  GDYNIA  
5. TKKF STILON GORZÓW  WLKP  
6. UKS  OLIMPIJCZYK  CZĘSTOCHOWA  
7. UKS  MERITUS  BRODY  
8. LZS TĘCZA  KIETRZ  KOZŁÓWKI
 

Praga Warszawa tydzień wcześniej wywalczyła w Koninie halowe mistrzostwo Polski w starszej kategorii - U-19

 

7 - 8 stycznia 2006

Drużyna MUKS Praga Warszawa została Halowym Mistrzem Polski Juniorek Starszych (do lat 19). W finale turnieju, który odbył się w Koninie, zespół ze stolicy wygrał z Medykiem Konin 5:3 (2:2). Trzecie miejsce zajął Stilon Gorzów po zwycięstwie nad Unią Racibórz 4:2 (1:2). Najlepszą zawodniczką turnieju wybrano Patrycję Wiśniewską (KKS Zabrze), najlepszą bramkarką została Anna Bocian (UKS Victoria Sianów), a najwięcej goli strzeliła Anna Królikowska (UKS Victoria Sianów) - 11 bramek.

 

Finał: MUKS Praga Warszawa - Medyk Konin 5:3 (2:2).
Mecz o 3. miejsce: TKKF Stilon Gorzów - Unia Racibórz 4:2 (1:2).
Mecz o 5. miejsce: TKKF Checz Gdynia - UKS Victoria SP 2 Sianów  1:4 (0:2)
Mecz o 7. miejsce: KS Unia Opole - KKS Zabrze  3:6 (1:4).


Kolejność III HMP JUNIOREK STARSZYCH  
 
1. MUKS  PRAGA WARSZAWA
2. KKPK MEDYK  KONIN 
3. TKKF STILON GORZÓW  WLKP 
4. RTP UNIA RACIBÓRZ 
5. UKS VICTORIA SP 2 SIANÓW 
6. TKKF CHECZ GDYNIA 
7. KKS ZABRZE 
8. KS UNIA OPOLE

 

Mistrzowska drużyna z Pragi Warszawa to: Glibowska Aleksandra (1987), Lewandowska Magdalena (1987), Świderska Kinga (1987), Mroczek Patrycja (1990), Okraska Ilona (1989), Barcik Klaudia (1990), Jezierska Maria (1988), Rozparzyńska Martyna (1989), Machnacka Dominika (1990), Polowczyk Joanna (1990), Wierzbicka Dorota (1988) i Goszczycka Agnieszka (1989). trenerami zwycięskiego zespołu są: Machnacki Grzegorz i Duliasz Paweł.

 

6 - 7 stycznia 2006 III finał HMP U-16 Warszawa

Dzień przed rozpoczęciem zmagań w Ryni stawiło się 8 drużyn uczestniczących w tegorocznych Halowych Mistrzostwach Polski do lat 16. Mecze odbywały się na niedawno wybudowanym hali Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie przy ul.Kawęczyńskiej. 6 stycznia rozpoczęła się wielka rywalizacja drużyn o tytuł Mistrza Polski w kategorii juniorek młodszych. Po rozgrywkach grupowych wyłoniona została czwórka finalistek. Następny dzień był dniem finałów, w meczu o miejsce trzecie zmierzyły się drużyny Żaka Kielce z AZS-em Wrocław. Miażdżącą przewagę miała drużyna z Kielc i to ona okazała się brązowym medalistom III Halowych Mistrzostw Polski. W meczu finałowym zmierzyłyśmy się z bardzo groźnym dla Nas przeciwnikiem Medykiem Konin. Po walecznej grze okazałyśmy się lepsze od przeciwniczek z Wielkopolski i rezultacie mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla Nas. Udało Nam się obronić tytuł mistrz z zeszłego roku. Najlepszą zawodniczką turnieju okazała się nasza zawodniczka Małgorzata Lesińska. Królową strzelczyń zawodniczka Kielc Weronika Zasowska, a najlepszą bramkarką ukazała się bramkarka Sianowa Małgorzata Chwastek.

Katarzyna Lewandowska "LEWA"

 

 

10 - 11 września 2005

Drużyny MUKS Praga Warszawa w kategorii dziewcząt oraz UKP Zielona Góra wśród chłopców odebrały symboliczne bilety na mecz Anglia-Polska, które były główną nagrodą w finale X Pucharu TP w Piłce Nożnej dla Dzieci im. Marka Wielgusa. W  rozgrywkach wzięło udział 16 najlepszych drużyn dziewcząt i chłopców z całego kraju, które podczas dwóch dni rozegrały w sumie prawie 40 spotkań. Tak duża dawka futbolu przyciągnęła na trybuny wielu kibiców. Gościem honorowym kutnowskiego finału był Prezydent UEFA Lennart Johansson. Jego udział w tym wydarzeniu potwierdził, iż działania UEFA związane z propagowaniem dziecięcej piłki nożnej stanowią bardzo ważny element w rozwoju tej dyscypliny. Uroczystego otwarcia finału dokonali wspólnie Prezydent Lennart Johansson oraz Prezes PZPN Michał Listkiewicz.
 

Sobotnie mecze eliminacyjne przyniosły wiele emocji, które udzieliły się również dorosłym. Na twarzach trenerów oraz rodziców często można było zaobserwować większe zdenerwowanie, niż u młodych zawodników. Z dużym zainteresowaniem poczynania jedenastolatków śledził Prezydent Johansson. Miał on wspaniały kontakt z dziećmi, chętnie rozdawał autografy oraz pozował do zdjęć. Pomimo tak miłych akcentów młodzi piłkarze ani na chwilę nie zapomnieli po co tak naprawdę przyjechali do Kutna. Nagroda główna oraz tytuł Mistrzów Polski w tej kategorii wiekowej mobilizowały do walki. Po zaciętych meczach pierwsze miejsce wśród dziewcząt zajęła drużyna MUKS Praga Warszawa, pokonując w finale 5:2 UKS Dziesiątkę Sieradz. Wśród chłopców triumfował UKP Zielona Góra, zwyciężając w finale 1:0 UKS Jedynkę Krasnystaw.

W niedzielę, oprócz rozgrywek finałowych, dodatkową atrakcją był mecz pokazowy pomiędzy gwiazdami piłki nożnej, a drużyną Wielgusa Kutno. Wystąpili w nim m.in.: Stefan Majewski, Mirosław Bulzacki, Tomasz Zubilewicz, Roman Hurkowski, Roman Boniek. Spotkanie, które zakończyło się wynikiem 2:2, sędziował Prezes PZPN Michał Listkiewicz. W przerwie meczu zostały wręczone nagrody dla zwycięzców X Pucharu TP.

Wyniki:

chłopcy:
finał: UKP Zielona Góra - UKS Jedynka Krasnystaw 1:0
o 3. miejsce: Sokolik Mogilno - SMS Tico Łódź 2:2 (karne 2:3)

dziewczynki:
finał: UKS Dziesiątka Sieradz - MUKS Praga Warszawa 2:5
o 3. miejsce: Olimpijczyk Częstochowa - UKS SP2 Victoria Sianów 0:1

 

12 - 13 marca 2005

Na hali DOSiR-u przy ul. Szanajcy 17/19 w Warszawie odbył się IV Wiosenny Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt, którego organizatorem byłt MUKS "Praga Warszawa" wespół z Dzielnicowym Ośrodkiem Sportu Praga-Północ.

 

30 stycznia 2005

Na Ursynowie (ul. Hawajska) odbyły się Otwarte Halowe Mistrzostwa Warszawy w Piłce Nożnej Kobiet.

 

29 stycznia 2005

W Zielonce odbył się Halowy Turniej Piłkarski Chłopców, w którym udział wzięły młodziczki z MUKS "Praga Warszawa"

 

22 - 23 stycznia 2005

W Zielonce odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Kobiet w Piłce Nożnej U-19. Organizatorem turnieju był Polski Związek Piłki Nożnej wraz z Urzędem Miasta Zielonki. Gospodarzem była drużyna MUKS "Praga Warszawa". W turnieju uczestniczyło osiem najlepszych polskich drużyn, wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach regionalnych. Wyniki rozgrywek były następujące:

 

Dzień I - sobota 22 stycznia 2005

10.00  1A – 2A  Atena Poznań - Unia Opole - 2:6
10.40  3A - 4A  Włókniarz Zgierz - Praga Warszawa - 3:7
11.20  1B - 2B  Medyk Konin - Zamłynie Radom - 8:2
12.00  3B - 4B  Gol Częstochowa - Czarni Sosnowiec - 6:1
12.40  4A - 1A  Praga Warszawa - Atena Poznań - 6:2
13.20  2A - 3A  Unia Opole - Włókniarz Zgierz - 4:3
15.00  4B - 1B  Czarni Sosnowiec - Medyk Konin - 1:9
15.40  2B - 3B  Zamłynie Radom - Gol Częstochowa - 2:6
16.20  4A - 2A  Praga Warszawa - Unia Opole - 4:4
17.00  1A - 3A  Atena Poznań - Włókniarz Zgierz - 3:5
17.40  4B - 2B  Czarni Sosnowiec - Zamłynie Radom - 4:5
18.20  1B - 3B  Medyk Konin - Gol Częstochowa - 6:1
 

Finał grupy A

1 miejsce: Praga Warszawa - ilość punktów: 7 - stosunek bramek: 17:9
2 miejsce: Unia Opole - ilość punktów: 7 - stosunek bramek: 14:9


Finał grupy B

1 miejsce: Medyk Konin - ilość punktów: 9 - stosunek bramek: 22:4
2 miejsce: Gol Częstochowa - ilość punktów: 6 - stosunek bramek: 13:8

 

Dzień 2 - niedziela 23 stycznia 2005

 

  9.30  Włókniarz Zgierz - Czarni Sosnowiec - 2:6
10.10  Antena Poznań - Zamłynie Radom - 1:4
10.50  Praga Warszawa - Gol Częstochowa - 1:2
11.30  Unia Opole - Medyk Konin - 1:5
12.10  Atena Poznań - Czarni Sosnowiec - 6:1
12.50  Włókniarz Zgierz - Zamłynie Radom - 3:8
13.30  Unia Opole - Gol Częstochowa - 0:0
14.10  Praga Warszawa - Medyk Konin – 6:0

 

 

Ostateczna Klasyfikacja Mistrzostw przedstawia się następująco:

 

MISTRZ POLSKI - Medyk Konin

I WICEMISTRZ POLSKI - Gol Częstochowa

II WICEMISTRZ POLSKI - Praga Warszawa

 

IV miejsce - - Unia Opole

V miejsce - Zamłynie Radom

VI miejsce - Czarni Sosnowiec

VII miejsce - Włókniarz Zgierz

VIII miejsce - Atena Poznań

 

Galeria zdjęć z Halowy Mistrzostw Polski Kobiet U-19 w Zielonce 22 - 23 I 2005

 

Szczegółowe informacje z Halowych Mistrzostw Polski Kobiet do lat 19 znajdują się na stronie internetowej www.mistrzostwa.zielonka.pl

 

15 - 16 stycznia 2005

W kruszwicy odbyły się rozgrywki finałowe I Halowych Mistrzostw Polski Dziewcząt do lat 16. Do rozgrywek tych zakwalifikowanych zostało osiem najlepszych drużyn w Polsce w tej kategorii wiekowej: KKPK Medyk Konin, UKS Victoria SP2 Sianów, PUKS Tęcza Osiek n/Wisłą, UMLS Żak Kielce, MUKS Praga Warszawa, UKS Olimpijczyk Częstochowa, MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki, SKS Unia Opole. Tytuł Mistrza Polski U-16 zdobył zespół z Sianowa, zaś zawodniczki z Pragi wywalczyły w tych rozgrywkach IV miejsce. Najlepszą bramkarką turnieju została wybrana nasza zawodniczka Katarzyna Jandzio.

 

4 - 5 grudnia 2004

W Warszawie odbył się kolejny Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt, w którym udział wzięło 26 drużyn z całej Polski. Rozgrywki prowadzone były w czterech kategoriach wiekowych. Zawodniczki Pragi Warszawa we wszystkich kategoriach zdominowały rywalki zajmując pierwsze miejsce.

 

10 - 12 września 2004

We Wronkach na obiektach Amiki został rozegrany finał turnieju im. Marka Wielgusa Telekomunikacja Polska Cup 2004. W turnieju wzięło udział po 8 najlepszych polskich drużyn dziewcząt i chłopców urodzonych po 1 stycznia 1993 roku, wyłonionych w eliminacjach, spośród 328 drużyn żeńskich i 1095 chłopięcych. Jedną z nagród dla zwycięzców (zarówno w rozgrywkach dziewcząt jak i chłopców) był wyjazd na mecz pierwszej reprezentacji męskiej do Wiednia na mecz eliminacyjny do Mistrzostw Świata 2006. Poza zespołem Pragi w rozgrywkach finałowych dziewcząt wzięły również udział drużyny: UKS Sokół Zblewo, UKS Rychłocice, UKS Kormoran 1 Brzydowo, UKS Olimpijczyk Częstochowa, UKS Łambinowice, UKS Grodzisko Dolne, MUKS Stilon Gorzów. Mistrzostwo Polski zdobyła drużyna MUKS Stilon Gorzów Wielkopolski, zaś Praga Warszawa zdobyła tytuł Wicemistrza Polski

 

1 - 11 sierpnia 2004

W Trzciance k/Opalenicy odbył się wakacyjny obóz sportowy MUKS "Praga Warszawa". W czasie trwania obozu dziewczęta z Pragi wzięły udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt, który rozegrany został w kilkunastu kategoriach wiekowych w dniach 3 - 8 sierpnia w Opalenicy.

  

12 - 18 lipca 2004

W Ciechanowie miał miejsce obóz piłkarski dla dziewcząt z rocznika 1994 i młodsze, który był nagrodą za zwycięstwo w turnieju "Z podwórka na Stadion", jaki odbył się w Płońsku 21 czerwca br.

 

12 - 18 lipca 2004

W Gorzowie Wlkp. odbyły się rozgrywki finałowe X Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, w których został wyłoniony Mistrz Polski w Piłce Nożnej Dziewcząt do lat 16. W ubiegłym roku tytuł Mistrza Polski wywalczyła drużyna olimpijska MUKS "Praga Warszawa". W tym roku zdobyły tytuł II Wicemistrza Polski.

 

2 - 11 lipca 2004

W Barlinku odbył się obóz przygotowawczy do rozgrywek finałowych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

 

1 - 11 lipca 2004

W Ciechanowie odbył się 10-dniowy obóz sportowy, podczas którego miały miejsce makroregionalne rozrywki półfinałowe Turnieju im. Marka Wielgusa (Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej Dziewcząt do lat 11). Z województwa mazowieckiego do rozgrywek tych zostały zakwalifikowane trzy zespoły, wyłonione w eliminacjach wojewódzkich, które odbyły się 17 maja br. w Przasnyszu. Są to: MUKS "Praga Warszawa", UKS Zawady i zespół SP 18 z Płocka. Pozostałe trzy drużyny zostaną wyłonione w eliminacjach województwa lubelskiego. Zwycięzca rozgrywek półfinałowych MUKS "Praga Warszawa" został zakwalifikowany do finałów, które odbędą się we wrześniu we Wronkach.

 

30 czerwca 2004

W Radomiu odbył się drugi mecz barażowy "Pragi Warszawa" z "Zamłyniem" Radom. Starsze od naszych dziewcząt Radomianki postawiły wszystko na jedną kartę. Aby utrzymać się w ekstraklasie musiałyby wygrać z „Pragą Warszawa” co najmniej 4:0. Straciły jednak dwie bramki i mecz zakończył się wynikiem 4:2, co dało awans do I ligi drużynie „Pragi Warszawa”.

 

26 czerwca 2004

Na boisku DAMiS-u przy Stadionie X-lecia w Warszawie rozegrany został pierwszy z dwóch meczów barażowych pomiędzy "Pragą Warszawa" a "Zamłyniem" Radom. dziewczęta z Pragi sprawiły wszystkim ogromną niespodziankę pokonując zawodniczki z Radomia aż 5:1.

 

18 - 20 czerwca 2004

W Łodzi rozegrany został Turniej Barażowy, w którym udział wzięły trzy zespoły wyłonione w meczach eliminacyjnych: "Gol" Częstochowa, "Checz" Gdynia i "Praga Warszawa". Niestety, naszym piłkarkom zabrakło trochę szczęścia. Zostały pokonane przez drużyny „Gola” Częstochowa (0:2) i „Checz” Gdynia (0:1). Jako trzecia drużyna turnieju, aby awansować do I ligi, będą musiały pokonać w dwumeczu ósmą drużynę z tabeli ekstraklasy – „Zamłynie” Radom.

 

21 czerwca 2004

Najmłodsze zawodniczki MUKS "Praga Warszawa" wystartowały w Płońsku w zorganizowanym przez PZPN turnieju "Z Podwórka na Stadion" i okazały się najlepsze, pokonując 5 drużyn dziewcząt. Ciekawostką był mecz z drużyną chłopców, rozegrany już po zakończeniu turnieju, w którym również zwyciężyły nasze najmłodsze dziewczęta.

 

12 czerwca 2004

W Brodnicy odbył się eliminacyjny mecz barażowy do I ligi kobiecej piłki nożnej, w którym zmierzyły się zespoły "Pragi Warszawa" i "Victorii" Sianów. Dziewczęta z Pragi pokonały swoje przeciwniczki 1:0, otwierając swojej drużynie drogę do  turnieju barażowego.

 

22 - 23 maja 2004

W Tomaszowie Mazowieckim odbył się VI Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt "Desperado Cup". Nasze zawodniczki rozgrywały mecze w rocznikach 1991 - 1992 oraz 1993 i młodsze. W starszej kategorii wiekowej dziewczęta z MUKS "Praga Warszawa" rozegrały 6 meczów, w których zdobyły 33 bramki i tracąc tylko 3. W młodszej kategorii wiekowej rozegrane zostały 4 mecze, w których nasze zawodniczki zdobyły 18 bramek, a straciły tylko 2. W obu kategoriach wiekowych dziewczęta z MUKS "Praga Warszawa" okazały się najlepsze. W zastępstwie ulubionego trenerka Mareczka, któremu obowiązki rodzinne nie pozwoliły dotrwać do końca turnieju, dziewczyny do boju prowadzili: trenerka Małgorzata Skórka i trenerek Waldemar Domański, zwany "Wspaniałym" ... :)))

 

17 maja 2004

Na stadionie Miejskim w Przasnyszu odbyły się eliminacje wojewódzkie w piłce nożnej dziewcząt do IX Ogólnopolskiego Turnieju im. Marka Wielgusa - Telekomunikacja Polska Cup 2004. W eliminacjach, które były jednocześnie Mistrzostwami Mazowsza, wzięło udział 12 zespołów. Każdy z zespołów składał się z 10 zawodniczek z rocznika 1993 i młodsze. W grupie eliminacyjnej dziewczęta z MUKS "Praga Warszawa" pokonały trzy drużyny: UKS Biedronka (7:0), UKS "Orzeł" Przasnysz (11:0) oraz UKS Stara Wieś (21:0). W meczu ćwierćfinałowym nasze zawodniczki spotkały się z UKS "Sokół" Jednorożec pokonując rywalki 11:0, zaś w półfinale zwyciężyły zespół z SP18 Płock wynikiem 9:1. W finale dziewczęta z Pragi zmierzyły się z drużyną z Zawad i w pięknym stylu, umieszczając aż dziewięć razy piłkę w bramce przeciwniczek, zapewniły sobie tytuł Mistrzyń Mazowsza do lat 11. W całym turnieju nasze zawodniczki zdobyły aż 70 goli, tracąc tylko 1 bramkę. Wszystkie mecze rozgrywane były na 1/4 boiska ligowego 2 x 10 min. (bramki miały wymiar 2 x 5 m). Warto nadmienić, że drużynę MUKS "Praga Warszawa" dopingowała spora grupa rodziców i sympatyków naszego Klubu.

 

15 maja 2004

W Miłkach k/Giżycka odbył się II Turniej Eliminacyjny do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Udział w rozgrywkach wzięły zespoły MUKS "Praga Warszawa", "Zamłynie" Radom oraz drużyna z Regionu Warmińsko- Mazurskiego - "Olimpia" Miłki. Mecze odbyły się w strugach ulewnego deszczu. W pierwszym meczu drużyna z Radomia pokonała zespół "Olimpii" Miłki 9:0, w drugim meczu drużyna z Radomia uległa MUKS "Praga Warszawa" 1:2, zaś w trzecim meczu zwyciężyła "Praga Warszawa" pokonując "Olimpię" Miłki 6:0. Pierwsze miejsce w turnieju zdobył zespół MUKS "Praga Warszawa". Do dalszego etapu eliminacji awansowały drużyny z Warszawy i Radomia. W rozgrywkach, które odbędą się na początku czerwca w Warszawie wezma również udział dwie zwycięskie drużyny z Makroregionu Lubelsko - Podlaskiego.

 

9 maja 2004

W Karczewie k/Otwocka odbył się I Turniej Eliminacyjny do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W rozgrywkach uczestniczyły trzy drużyny: MUKS "Praga Warszawa", "Zamłynie" Radom i zespół z Miłek, reprezentujący Region Warmińsko - Mazurski. W pierwszym meczu drużyna z Warszawy zremisowała z Radomiem 0:0, w drugim meczu drużyna z Radomia pokonała zespół z Miłek 2:0, zaś w trzecim meczu zwyciężyła "Praga Warszawa" pokonując Miłki 3:0 i zapewniając sobie tym samym pierwsze miejsce w turnieju. Kolejny turniej eliminacyjny odbędzie się 15 maja w Miłkach k/Giżycka.

 

2 maja 2004

W Miłobądzu k/Tczewa odbył się Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt z rocznika 1993 i młodsze. W turnieju wzięło udział sześć drużyn, w tym pięć z województwa pomorskiego. Oczywiście nie zabrakło również zawodniczek z MUKS "Praga Warszawa", które w tych rozgrywkach zdobyły pierwsze miejsce. Najlepszą zawodniczka została wybrana Boruc Joanna, a najlepszą bramkarką Łowicka Ewelina - obie z MUKS "Praga Warszawa".

 

29 kwietnia - 3 maja 2004

W Brodnicy odbyło się zgrupowanie Kadry Mazowsza, w którym wzięły udział zawodniczki MUKS "Praga Warszawa".

 

25 kwietnia 2004

W Wolbórzu k/Piotrkowa Trybunalskiego odbył się trójmecz charytatywny pomiędzy Reprezentacją TVN, Drużyną "Przyjaciół Goszcza" i Międzynarodową Reprezentacją Dyplomatów. W drużynie TVN zagrały gościnnie dwie reprezentantki Polski U-19, które są jednocześnie zawodniczkami MUKS "Praga Warszawa": Kinga Świderska i Angelika Markowska. Cała impreza była poświęcona pamięci Waldemara Goszcza - aktora, który zginął tragicznie w ubiegłym roku i stanowiła kontynuację jego pracy charytatywnej. Podczas spotkania odbyła się również zbiórka pieniędzy na operację dla 4-letniego chłopca. Zebraną kwotę ok. 8 tys. zł przekazano mamie chorego malucha. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z imprezy...

 

17 kwietnia 2004

W Michałowie k/Białegostoku odbył się mecz X kolejki rundy wiosennej II Ligi Piłki Nożnej Kobiet, w którym MUKS "Praga Warszawa" pokonała KP Michałowo 3:2.

 

7 kwietnia 2004

Na Stadionie X-lecia odbył się kolejny mecz ligowy pomiędzy KS "Wólka Radzymińska" a MUKS "Praga Warszawa". Warunki była bardzo trudne, ponieważ padał ostry deszcz. Jednak dziewczęta z Pragi zdołały strzelić 5 bramek, w przeciwieństwie do zawodniczek z Wólki, które nie oddały ani jednego celnego strzału. Mecz skończył się w przyjaznej atmosferze

 

4 kwietnia 2004

W Karczewie k/Otwocka odbył się mecz o Mistrzostwo Mazowsza pomiędzy MUKS "Praga Warszawa" a "Zamłyniem" Radom. Tytuł mistrzowski wywalczyły dziewczęta z Pragi, pokonując drużynę z Radomia 4:1. Mecz ten był jednocześnie pierwszym etapem eliminacji do tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Mecz o Mistrzostwo Mazowsza poprzedzony był rywalizacją młodszych drużyn obu klubów. Maluchy z MUKS "Praga Warszawa" pokonały "Zamłynie" Radom 7:0.

 

28 marca 2004

Dziewczęta z "Pragi Warszawa" spotkały się w 1/4 Pucharu Polski z zawodniczkami "Medyka" Konin... Mecz odbył się na boisku DAMIS-u przy Stadionie X-lecia w Warszawie. Dobrze przygotowany "Medyk" Konin, który obecnie zajmuje 2 miejsce w Ekstraklasie, pokonał zespół "Pragi Warszawa" wynikiem 6:0 (do przerwy 4:0). Był to dla dziewcząt z Warszawy chrzest bojowy przed planowanym, wraz z nadchodzącym sezonem, wejściem do I Ligi Kobiecej Piłki Nożnej. Widać zatem, że choć w swojej grupie ligowej są obecnie najlepsze, to jednak sporo przed nimi pracy i wysiłku na treningach...

 

27 marca 2004

Na płycie głównej Stadionu X-lecia w Warszawie odbył się pierwszy w rundzie wiosennej mecz II Ligi Piłki Nożnej Kobiet, pomiędzy MUKS "Praga Warszawa" a KP "Michałowo". I tym razem znów lepsze okazały się zawodniczki z Pragi pokonując Michałowo wynikiem 7:0.

 

21 marca 2004

W Częstochowie odbył się III Ogólnopolski Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt w rocznikach 1988 -1990 oraz 1992 i młodsze. W zawodach udział wzięło szesnaście zespołów z całej Polski (m.in. "Olimpijczyk" Częstochowa, "Ekosan" Lubliniec, "Medyk" Konin, "Soła" Żywiec, "Dargfil Desperado" Tomaszów Mazowiecki i MUKS "Praga Warszawa"). W obu kategoriach wiekowych najlepsze okazały się piłkarki z MUKS "Praga Warszawa". W roczniku 1988 - 1990 nasze zawodniczki z Pragi pokonały wynikiem 2:0 zespół z Tomaszowa Mazowieckiego, zaś w roczniku 1992 i młodsze zmierzyły się z "Olimpijczykiem" Częstochowa zwyciężając również 2:0. Zwycięstwa te są kolejnym potwierdzeniem dużych umiejętności piłkarskich dziewcząt z Pragi oraz dobrej pracy trenerów. Warto podkreślić, że zawodniczkom z Warszawy kibicowała ponad dwudziestoosobowa grupa rodziców, którzy przyjechali specjalnie na turniej do Częstochowy. Zobacz galerię zdjęć z turnieju ...

 

13 marca 2004

W Toruniu odbył się mecz 1/8 Pucharu Polski w Piłce Nożnej Kobiet Zespół Dziewczęta z MUKS "Praga Warszawa" zmierzyły się z pierwszoligowym zespołem Toruńskiego Klubu Piłkarskiego. Po bezbramkowym pojedynku o zwycięstwie i awansie do dalszych rozgrywek zadecydowały rzuty karne. Lepsze okazały się piłkarki z Pragi, zwyciężając wynikiem 4:3. Niebawem w rozgrywkach 1/4 Pucharu Polski nasza drużyna zmierzy się z "Medykiem" Konin, który zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli ekstraklasy.

 

7 marca 2004

W hali sportowej w Zielonce, podczas Turnieju Samorządowców, odbył się mecz pokazowy pomiędzy dziewczętami z MUKS "Praga Warszawa" a przedstawicielami władzy samorządowej. W drużynie "Wybrańców Narodu", wspieranej przez Romana Koseckiego, grali burmistrzowie i prezydenci podwarszawskich gmin i miast. Dziewczęta jednak stanęły na wysokości zadania i pokonały przedstawicieli władzy wynikiem 4:3. Mecz był wspaniałym widowiskiem i sprawił wiele radości kibicom. Warto to zobaczyć na własne oczy w galerii zdjęć z meczu...

 

6 - 7 marca 2004

W hali sportowej DOSiR-u Praga Północ w Warszawie odbył się III Wiosenny Ogólnopolski Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt. Organizatorem turnieju, przy współudziale warszawskiej Dzielnicy Praga Północ, był MUKS "Praga Warszawa", zaś patronatem rozgrywki objęli: Prezes PZPN Michał Listkiewicz i Burmistrz Pragi Północ Robert Sosnowski. W dwudniowych zawodach, w rocznikach 1988 - 1990, 1991 - 1993 i młodsze oraz 1992 i młodsze, wystartowały 24 zespoły z całej Polski (m.in. z Tomaszowa Mazowieckiego, Lublińca, Gorzowa Wielkopolskiego, Częstochowy, Michałowa, Radomia, Sienmiatycz, Pińczyna, Brzeźnicy Książęcej, Niedźwiady oraz cztery drużyny z MUKS "Praga Warszawa"). Turniej otworzył Burmistrz Dzielnicy Praga Północ Robert Sosnowski, zaś gośćmi turnieju byli: Jerzy Engel - były selekcjoner Reprezentacji Polski, Zbigniew Łazarczyk - prezes MZPN, Hanna Jarzębska - przewodnicząca Rady Dzielnicy Pragi Północ, Cezary Kamiński - Naczelnik Wydziału Sportu i Wypoczynku Dzielnicy Praga Północ oraz Dariusz Dźwigała - piłkarz "Polonii Warszawa". W roli gospodarzy obiektu wystąpili: Paweł Michalec - dyrektor DOSiR-u oraz kierownik hali sportowej - Waldemar Żychowicz. Ogromnym sukcesem praskiego klubu piłkarskiego dziewcząt są aż cztery pierwsze miejsca, zdobyte w każdej z kategorii wiekowych. Jest dla nas ogromną radością, że zarówno władze piłkarskie, jak i władze dzielnicy doceniają piłkę nożną kobiet. Mamy też nadzieję, że spotkania podczas turnieju zaowocują dobrą współpracą i przyczynią się do rozwoju umiejętności piłkarskich naszych dziewcząt... Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z turnieju...

 

29 lutego 2004

W hali Ośrodka Sportu na Targówku nasze dziewczęta z roczników 1991 i młodsze zmierzyły się z chłopcami w turnieju halowej piłki nożnej w kategorii Orlików. Trzeba przyznać, że zawodniczki MUKS "Praga Warszawa" dzielnie sobie radziły, choć przeciwnicy prezentowali dość wysoki poziom.

 

28 lutego 2004

W Michałowie k/Białegostoku odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt, w którym wzięły udział dwie drużyny MUKS "Praga Warszawa". Nasze zawodniczki zdobyły w tym turnieju I i II miejsce, pokonując takie zespoły, jak: KS Michałowo, UKS Kleosin Białystok, UKS Osiedle Bacieczki Białystok oraz drużynę z Gimnazjum w Michałowie.

 

21 lutego 2004

W Zielonce k/Warszawy odbył się Halowy Turniej Orlików - "Mini Mundial" pod patronatem Selekcjonera Reprezentacji Polski 2000 - 2002 Jerzego Engela. W turnieju wzięło udział pięć zespołów chłopców z rocznika 1993 oraz jako jedyna drużyna dziewcząt z rocznika 1991 - 1994 zespół MUKS "Praga Warszawa". Drużyny rozgrywały mecze w sześcioosobowych składach (bramkarz + pięciu zawodników w polu). Dziewczęta zwycięsko przeszły eliminacje, które rozgrywane były systemem każdy z każdym, tracąc tylko jedną bramkę. W półfinałach zawodniczki MUKS "Praga Warszawa" zmierzyły się z drużyną "Huraganu" Wołomin, zwyciężając wynikiem 4:0. W meczu finałowym spotkały się z zespołem "Dolcanu" Ząbki. Wygrywając ten mecz również 4:0 dziewczęta pokazały, ze w umiejętnościach piłkarskich wcale nie ustępują chłopcom. Warto wspomnieć, że dziewczęta z rocznika, który brał udział w turnieju, są tegorocznymi Mistrzyniami Polski w swojej kategorii wiekowej w halowej piłce nożnej. Chłopcy, choć na początku turnieju z uśmiechem wychodzili na boisko, widząc naprzeciw siebie drużynę dziewcząt, pod koniec turnieju z pewnością zmienili swoje nastawienie i zaczęli traktować kobiecą piłkę nożną z należytym szacunkiem. Taka lekcja na pewno długo nie zostanie zapomniana... A nam pozostaje cieszyć się, że nasze dziewczęta prezentują tak wysoki poziom sportowy, nie tracąc przy tym nic ze swojego dziewczęcego uroku. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć...

 

14 lutego 2004

W nowo otwartej hali sportowej w Jaktorowie k/Grodziska Maz. dziewczęta ze starszych roczników rozegrały mecz pokazowy z reprezentacją VIP-ów (wśród których znaleźli się m.in. prezesi klubów piłkarskich, sędziowie i byli zawodnicy). Nasze dziewczęta zaprezentowały wysoki poziom swoich piłkarskich umiejętności. Mecz zakończył się wynikiem remisowym 7:7.

 

3 - 13 lutego 2004

W Jastrzębiej Górze k/Władysławowa odbył się szkoleniowy obóz piłkarski dla dziewcząt. Zawodniczki codziennie doskonaliły swoje umiejętności piłkarskie i kondycję podczas treningów, które odbywały się w obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Cetniewie.

 

1 - 8 lutego 2004

W Kozienicach k/Radomia dziesięć zawodniczek MUKS "Praga Warszawa" (z rocznika 1992 i i młodsze)  doskonaliło swoje umiejętności piłkarskie podczas obozu sportowego, który był nagrodą za zdobycie II miejsca w finale Turnieju im. Marka Wielgusa (Iława 2003). Sponsorem obozu była Telekomunikacja Polska S.A.

 

24 stycznia 2004

W hali sportowej na Ursynowie przy ul. Hawajskiej 7, odbył się I Mazowiecki Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt. Udział w rozgrywkach wzięło dziesięć zespołów z terenu województwa mazowieckiego. W meczu finałowym drużyna dziewcząt z MUKS "Praga - Warszawa" pokonała zespół SEMP-a Ursynów 4:0. W całym turnieju nasze zawodniczki straciły tylko jedna bramkę.

 

3 - 4 stycznia 2004

W Koninie odbyły się finały Halowych Mistrzostw Polski Juniorek do lat 19. Wśród ośmiu najlepszych polskich drużyn znalazły się nasze dziewczęta z "Pragi Warszawa" Pozostałe drużyny, które wzięły udział w rozgrywkach finałowych, to: Zamłynie Radom, Gol Częstochowa, EkoSan Lubliniec, STS Koszalin, Stilon Gorzów, Medyk Konin i Rolnik Biedrzykowice. Mistrzostwo Polski zdobyły dziewczęta z "Medyka Konin". Zawodniczki "Pragi Warszawa" wywalczyły tym razem VI miejsce...

 

20 grudnia 2003

W Oratorium odbyło się spotkanie wigilijne dla dziewcząt grających w MUKS "Praga Warszawa" i ich rodziców. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego spotkania.

 

12 - 14 grudnia 2003

W Ciechanowie odbył się VIII Ogólnopolski Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt "Telekomunikacja Polska Cup 2003 - Turniej Mistrzów". Udział w turnieju wzięło 16 najlepszych polskich drużyn w roczniku 1992 i młodsze (po dwie drużyny z każdego z 8 makroregionów), w tym również dziewczęta z MUKS "Praga Warszawa". Nasze zawodniczki okazały się najlepsze w Polsce, wygrywając cały Turniej  Mistrzów i zdobywając w ten sposób nieoficjalny tytuł Mistrza Polski na hali w swojej kategorii wiekowej. W grupie eliminacyjnej, dziewczęta z Pragi spotkały się z drużyną z Siemiatycz (przegrywając jedyny swój mecz w turnieju 0:1) oraz z drużyną TKKF Stilon Gorzów (2:1) i zespołem z Brunar (10:0). W ćwierćfinałach nasze dziewczęta zwyciężyły UKS Pińczyn (4:0), w półfinale pokonały Zamłynie Radom (4:0), a w finale zmierzyły się z UKS Victorią Sianów, wygrywając wynikiem 2:0. Wygrana ta była rewanżem za przegrany z Sianowem mecz w finale Turnieju im. Marka Wielgusa, który odbył się w połowie września w Iławie. Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana nasza stoperka Kasia Lewandowska, zaś najlepszym trenerem - trener praskiej drużyny Marek Anglart. Dziewczęta z Pragi wygrały też konkurs na najlepszy okrzyk... Warto podkreślić, że Turniej Mistrzów był wspaniale zorganizowany przez Telekomunikację Polską oraz koordynatora PZPN ds. Uczniowskich Klubów Sportowych - Tomasza Zabielskiego. Specjalne podziękowania nalezą się również przedstawicielowi Master Foods Polska - Janowi Kondrackiemu, który od lat propaguje wśród najmłodszych zawodników ideę Fair Play... Sukces najmłodszych zawodniczek z Pragi stał się wspaniałym  prezentem pod choinkę - zarówno dla rodziców dzieci, jak i kadry wychowawczo - szkoleniowej klubu.

 

6 - 7 grudnia 2003

W hali sportowej DOSiR-u Praga Północ odbył się Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt. Udział w turnieju wzięło ponad 300 dziewcząt startujących w 25 zespołach (roczniki: 1986 - 1987, 1988 - 1990, 1991 i młodsze, 1992 i młodsze). Wśród zaproszonych gości byli: Leszek Saks - przewodniczący kolegium sędziowskiego i przedstawiciel PZPN ds. kobiecej piłki nożnej, Jerzy Miedziński - trener Reprezentacji Polski Kobiet U-19 oraz Paweł Wypych - dyrektor Biura Polityki Społecznej Urzędu Miasta st. Warszawy.

 

18 listopada 2003

W Oratorium odbyło się Walne Zabranie członków Klubu oraz spotkanie z rodzicami dziewcząt.

 

16 listopada 2003

Na hali sportowej DOSiR-u Praga Północ w Warszawie odbyły się zawody półfinałowe Halowych Mistrzostw Polski Juniorek do lat 19. Wśród drużyn, które przystąpiły do zawodów w naszym makroregionie, najlepsze okazały się nasze zawodniczki. Zwycięstwo to otworzyło im drogę do rozgrywek finałowych Halowych Mistrzostw Polski Juniorek, które odbędą się w Koninie w dniach 3 - 4 stycznia 2004 roku.

 

15 listopada 2003

Na płycie głównej Stadionu X-Lecia w Warszawie odbył się ostatni mecz eliminacyjny Pucharu Polski Piłki Nożnej Kobiet w grupie mazowieckiej. Nasze dziewczęta z "Pragi Warszawa" w rozgrywkach tych wywalczyły I miejsce.

 

23 listopada 2003

W hali sportowej DOSiR-u Praga Północ odbył się Turniej Halowy Piłki Nożnej Chłopców i Dziewcząt (roczniki 1987 i młodsze), w którym udział wzięły również nasze dziewczęta.

 

28 - 30 listopada 2003

W Goleniowie k/Szczecina odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt (roczniki 1988 - 1990). Nasze zawodniczki wywalczyły w tym turnieju IV miejsce.

 

12 - 14 września 2003

Wicemistrzostwo Polski - to tytuł, który zdobyły najmłodsze dziewczęta (rocznik 92/94) z MUKS "Praga Warszawa" podczas Finałów Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej im. Marka Wielgusa, który odbył się w dniach 12 - 14 września 2003 roku  w Iławie. Maluchy dzielnie spisywały się na boisku ulegając tylko drużynie z Sianowa. Sukces ten jest wspaniałym uzupełnieniem zdobytego w wakacje przez starsze dziewczęta Mistrzostwa Polski...

 

14 - 20 lipca 2003

Mistrz Polski 2003 - to tytuł jaki wywalczyły dziewczęta z MUKS "Praga Warszawa" podczas finałów IX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w piłce nożnej dziewcząt do lat 16, które odbywały się w Ustce w dniach 14 - 20 lipca 2003 r. Nasza drużyna zakwalifikowała się do tych rozgrywek po przejściu wieloetapowych eliminacji, najpierw na szczeblu wojewódzkim, później makroregionalnym. Olimpiadę poprzedził obóz przygotowawczy, który również odbył się w Ustce. Nasze dziewczęta w rozgrywkach finałowych pokonały rywalki z innych zespołów, które dostały się do tego najważniejszego etapu Olimpiady i zdobyły I miejsce w klasyfikacji klubowej oraz klasyfikacji województw. Zwycięstwo w Olimpiadzie jest równoważne ze zdobyciem tytułu Mistrza Polski w piłce nożnej dziewcząt do lat 16. Puchar Mistrza Polski wręczał naszym zawodniczkom przedstawiciel PZPN ds. piłkarstwa kobiecego - Leszek Saks. Zdobyte podczas Olimpiady i Mistrzostw Polski trofea można obejrzeć w specjalnej gablocie na II piętrze w Urzędzie Dzielnicy Praga - Północ przy ul. Kłopotowskiego 15 w Warszawie...

 

Czerwiec 2003

MUKS "Praga Warszawa" już drugi sezon uczestniczy w rozgrywkach II ligi Piłki Nożnej Kobiet. Dziewczęta ze starszych roczników po ubiegłorocznym sezonie zajmują pierwsze miejsce w tabeli grupy mazowieckiej. Więcej informacji na ten temat w telegazecie 1 programu TVP na stronie 244.

 

 

 

 

Copyright © 2007  MUKS "Praga Warszawa"

strona istnieje od 01.07.2007 r

stronę odwiedziło 965593 osób